RACŁAWICKA CENTER
WYNAJEM BIUR WROCŁAW

\

WYNAJEM BIUR WROCŁAW | MIEJSCE

\

Najbliższe otoczenie

Teren inwestycji znajduje się pomiędzy ulicami Skarbowców i Racławicką. Stanowi część dawnego, dużego kompleksu obiektów rekreacyjnych ze zbiornikiem wodnym. Od wschodu i południa graniczy z zabudową mieszkalną, od północy ze stawem, od zachodu z terenami zielonymi niezabudowanymi.

Racławicka Center to zespół 5 budynków biurowych klasy B+ usytuowanych na terenie o powierzchni 1.85 ha. W ramach inwestycji w 2012 r. nastąpiła rozbudowa istniejącego trzykondygnacyjnego budynku biurowego B1 o dodatkowe dwa kolejne obiekty: B2 i B3.

Biurowce zaprojektowane zostały na planie trójkąta, który, w połączeniu z istniejącym wcześniej budynkiem B1, wkomponowano w otaczający krajobraz uwzględniając walory przyrodnicze i ukształtowanie terenu. W 2016 r. powstał kolejny wolnostojący biurowiec A1, a w 2021 r.  – obiekt A2.

Elewacja kompleksu, poprzez zastosowanie charakterystycznych detali architektonicznych oraz elementów drewnianych, podkreśla szczególny, bliski naturze, charakter tego miejsca. Biurowce posiadają dużą ilość okien, co wzmacnia ich rytmiczność, zapewnia dużą elastyczność w aranżacji przestrzeni biurowych, a przede wszystkim zapewnia dobre oświetlenie naturalne pomieszczeń. Nowe budynki mają 4 kondygnacje nadziemne, a budynki B2 i B3 dodatkowo podpiwniczenia – garaże podziemne z niezależnymi wjazdami.  Dostępny jest również parking dla rowerów.

Na szczytowej elewacji istniejącego budynku B1 od strony stawu znajdują się tarasy widokowe. Na kondygnacji 0, od północy, mieści się kładka wkomponowana w skarpę z zielenią. Stanowi ona dodatkowe, atrakcyjne połączenie zagłębionego w terenie zespołu biurowego z ciągiem pieszym i spajać całe założenie urbanistyczne projektu.

Racławicka Center łączy w sobie nowoczesność i naturę. Biznes łączy się z przyrodą, jej zielenią, czystym powietrzem i ciszą, tak potrzebną w mieście. Naturalnie wydzielony dziedziniec wychodzi na staw otoczony aleją spacerową, przy której stoją galerie drzew i krzewów. W ciągu dnia można zjeść tam na lunch na świeżym powietrzu, a po pracy uprawiać nordic walking.